Medžiagos parametrai CNC apdirbimui ir detalių pjovimui iš lapo

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Žaliavinės medžiagos matmenys

 

Woodwork for Inventor CAM modulyje turi funkcionalumą, kuris leidžia sudaryti CNC technologijas, kur detalės yra pjaunamos iš vieno žaliavinės medžiagos lapo. Tai vadinama preliminariu optimalaus išdėstymo (Preliminary Nesting) uždaviniu. Kad būtų užtikrintas automatinis lapų parinkimas, nuo šiol medžiagų duomenų bazėje kiekvienai užpildo medžiagai yra specifikuojami žaliavinės medžiagos lapo matmenys. Šie matmenys yra naudojami, kuomet Woodwork for Inventor Nest&Route programa pagal detalės medžiagą ieško, į kokius žaliavinės medžiagos lapus reikia talpinti pjaunamas detales.

 

 

Medžiagą apdorojantis CNC  įrenginys

 

Medžiagai galima nurodyti CNC stakles, kuriomis turi būti apdirbama detalė iš duotosios medžiagos. CAM sprendiklis (Solver), automatiškai sudarydamas CNC technologijas, vadovaujasi šiais nustatymais ir sukuria CNC tecnologiją būtent šiam įrenginiui. Galima nurodyti kelis įrenginius vienai medžiagai. Pvz., pirmiausia gali būti sukuriama technologija (CAM modulio terminalogijoje JOB) detalių išpjovimui iš vieno lapo. Tuomet kitame CNC įrenginyje technologija gali atlikti gręžimus iš šono. Yra svarbu tai, kokio tipo įrenginys nurodytas: CNC Proessing Center ar Nesting Router. Nuo to priklauso kokios technologijos bus sudarytos.

 

Jeigu nėra nurodytos jokios staklės, tuomet CAM sprendiklis supranta, kad detalės iš šios medžiagos nėra traukiamos į automatinį CNC technologijų sudarymą. Pvz., stiklo plokštė kaip medžiaga nėra apdorojama CNC įreginiu. Kita vertus, tai nedraudžia vartotojui vęliau sukurti tokią CNC technologiją rankiniu būdu.

 

Kaip vykdomi šie nustatymai rasite Medžiagų kūrimo aprašyme.