Koncepcija

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Kokiais atvejais reikalingos kiaurymių anotacijos (Hole Notes)?

 

Generuojant brėžinius Woodwork for Inventor informaciją apie kiaurymes išveda į kiaurymių lenteles. Įprastai kiaurymių lentelėse galima išvesti informaciją apie kiaurymės geometriją: kiaurymės diametras, kiaurymės gylis ir t.t. Tačiau retkarčiais, kai kurioms kiaurymėms tenka nurodyti ne tik gemeotriją, bet ir diametro arba gylio toleranciją. Papildomai gali tekti nurodyti nenumatytas charakteristikas. Pvz., sutartu kodu pažymėti kiaurymes, kurios turi kokį nors specifinį apdirbimą arba joms turi būti vykdoma matavimo kontrolė, norint užtikrinti gaminio kokybę ir pan.

 

Woodwork for Inventor kiaurymių anotavimo mechanizmas leidžia pažymėti pasirinktas kiaurymes ir tokią informaciją palikti Woodwork for Inventor detalėje. Ši informacija vėliau yra panaudojama automatiškai generuojant kiaurymes detalės brėžinyje arba išnešant anotacijas apie kiaurymes.

 

Dažniausiai įmonėje būna nusistovėję žymėjimo tipai. Pvz., kai kurios D8.00 mm ir H12.00[+0.1/-0.1] mm kiaurymės turi padidintą gylio tikslumą ir jų koordinatės turi būti kontorliuojamos matavimo mašina. Todėl tampa aišku, kad toks žymėjimas bus daromas tik kiaurymėms su D8.00 mm diametru ir H12.00 mm gyliu. Iš čia seka, kad būtų gerai tokioms kiaurymėms turėti iš anksto paruoštą kiaurymių anotacijos šabloną ir jį taikyti tik toms kiaurymėms, kurios atitinka numatytus geometrinius parametrus. Woodwork for Inventor kiaurymių anotacijų mechanizmas kaip tik ir siūlo šią galimybę - iš pradžių susikurti reikiamus kiaurymių anotacijų šablonus, juos išsaugoti, o paskui juos taikyti žymint konkrečias kiaurymes gaminyje. Be to, kiaurymių antocijų šablonai gali tarnauti kaip filtras atrenkant tik tas kiaurymes, kurioms yra jis skirtas.

 

Norint vykdyti kiaurymių anotavimą 3D detalės modelyje, reikia:

 

1.Vieną kartą susikurti tinkamus kiaurymių šablonus.
2.Šiuos šablonus taikyti savo darbe žymint kiaurymes 3D detalės modelyje.

 

 

 

 Kiaurymių žymėjimo anotacijomis 3D modelyje pavyzdys


Kiaurymių žymėjimo anotacijomis 3D modelyje pavyzdys

 

 

Šiuo metu kiaurymių anotacijas galima kurti šio tipo kiaurymėms:

 

 

Any Hole pic

 

Bet kuri kiaurymė neatsižvelgiant į jos tipą (Any Hole).

Thru Hole pic

 

Kiaurymė (Thru Hole)

Blind Hole Pic

 

Skylė (Blind Hole)

Counterbore Thru Hole

 

Kiaurymė įgilintai varžto galvutei (Thru Counterbore Hole)

Counterbore Blind Hole

 

Skylė įgilintai varžto galvutei (Blind Counterbore Hole)

Countersink Thru hole pic

 

Kiaurymė paslėptai varžto galvutei (Thru Countersink Hole)

Thru Countersink Hole pic

Skylė paslėptai varžto galvutei (Blind Countersink Hole)

 

 

Pastaba:

Kiaurymė - kiaurai detalę išgręžta skylė (Thru Hole).    
Skylė - akla skylė (Blind Hole).