Koncepcija

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Sakykime turime spintelės korpusą, kuris yra suprojektuotas daugiakūniu - karkasiniu būdu.

 

 

iBox komponentas

iBox komponentas

 

 

Nesunku pastebėti, kad konstruojant bet kokį baldą, galima jo atskirus kūnus - komponentus konstruoti taip, kad jų dydžiai būtų pririšti prie pradinio kūno, kuris valdo visą konstrukciją. Tas pradinio kūno dydis gali būti valdomas per atitinkamus parametrus. Pvz., paveikslėlyje parodytas kūnas su valdančiais parametrais: ilgis (Width), plotis (Depth) ir aukštis (Height).

 

Publikuojant iBox komponentą Woodwork for Inventor įsimena, kurie parametrai valdo pradinį karkaso kūną. Be to, yra užrašomi iMate konstruktyviniai ryšiai (iMate connects), kurie iBox įterpimo metu pozicionuos iBox komponentą interjero kontekste.

 

 

iBox komponento įterpimas prieš pradedant įterpimo komandą 

iBox komponento įterpimas prieš pradedant įterpimo komandą 

iBox komponento įterpimas pabaigus įterpimo komandą

iBox komponento įterpimas pabaigus įterpimo komandą

 

 

iBox komponento įterpimo metu komanda automatiškai pagamina iBox komponento kopiją, suskaičiuoja kūno gabaritus, prie kurių rišamas iBox komponentas. Tuo pačiu atitinkamai yra pakoreguojami iBox komponento karkasą valdantys parametrai: ilgis (Width), plotis (Depth) ir aukštis (Height). Šis koregavimas iššaukia viso iBox komponento persistatymą (Rebuild). Be to, komponentas yra išstatomas visame interjero karkaso kontekste. Šis iBox komponentas įsimena, su kokiu interjero karkaso kūnu yra surištas. O pakeitus šį interjero karkaso kūno dydį ir paleidus iBox atnaujinimo komandą, įterptas iBox komponentas yra atnaujinamas atsižvelgiant į įvykdytus interjero karkaso pakeitimus. Tai galioja visiems iBox komponentams tokiu būdu įterptiems į junginį.

 

iBox komponentu gali būti paskelbtas bet kuris karkasiniu būdu sukonstruotas komponentas. Tipiniai iBox komponentai yra įvairūs spintelių korpusai, stalčiai, durelių su lankstais junginiai, lentynėlių su tvirtinimo kaiščiais rinkinys ir t.t. iBox komponentas savyje gali turėti protigąsias (iLogic) taisykles, kurios leidžia kurti protingus (Smart) komponentus. Tokio komponento pavyzdys - stalčius. Šiame komponente bėgelių ilgis yra netiesiškai priklausomas nuo stalčiaus nišos gylio. Tokią priklausomybę galima realizuoti per protingąsias (iLogic) taisykles.