Kompozitinių detalių projektavimas

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Kompozitinių detalių projektavimas reikalauja prisilaikyti tam tikros projektavimo tvarkos išnaudojant Autodesk Inventor savybes.

 

Kompozitinės detalės projektavimo tvarka

 

Aprašant projektavimo tvarką kaip pavyzdį panaudosime pastorinto stalviršio detalę.

 

1.Suprojektuojamas ruošinio junginys, kuriame yra sudėtos paskiros ruošinių detalės. Šioms detalėms turi būti priskirtos atitinkamos Woodwork for Inventor medžiagos.

 

Pataba. Kad būtų vaizdžiau, dešinėje esančioje iliustracijoje detalės parodytos kiek perslinktos nuo savo tikrų pozicijų junginyje.

 

 

Ruošinių junginys, kuris per "Derive" komandą bus paverstas detale

Ruošinių junginys, kuris per "Derive" komandą bus paverstas detale

 

 

2.Sukuriame naują detalę ir į ją paveldėjame Inventor derive Icon (Derive) suprojektuotą junginį.

 

3.Dabar galima atlikti papildomą modeliavimą. Pvz., sumažinti detalės gabaritus, kas gamybos procese atitinka detalės kalibravimą, ir padaryti kampų užapvalinimą, kas atitiktų galutinį stalviršio formos išgavimą.

 

4.Šiai detalei reikia priskirti Woodwork for Inventor medžiagą. Priklausomai nuo priskirtos medžiagos, detalei bus apskaičiuojami gabaritai ir ji papuls į vieną iš lentelių, kuomet bus generuojama specifikacija. Woodwork for Inventor pradinėje duomenų bazėje yra įvesta medžiaga "Glued Workpiece". Ją ir rekomenduojam priskirti. Papildomai galima priskirti kantus, lukštus arba ją nudažyti.

 

Dabar detalė Woodwork for Inventor įskiepio bus interpretuojama kaip detalė su kompozitiniu ruošiniu.

 

 

Ruošinių junginys per "Derive" komandą, apjungtas į kompozitinę detalę. Reikalui esant, galimas papildomas formavimas. Pvz., kampų užapvalinimas.

Ruošinių junginys per "Derive" komandą, apjungtas į kompozitinę detalę. Reikalui esant, galimas papildomas formavimas. Pvz., kampų užapvalinimas.

 

 

Triukas: Relybėje, pavyzdžiui, jeigu suklijuotas ruošinys iš laminuotos plokštės atraižų, tuomet jos atneša savo spalvą. Deja, bet tokiu atveju Woodwork for Inventor aplinkoje priskirtos medžiagos įgauna palvą ir atsineštas ruošinių spalvinimas dingsta. Tai neturi įtakos į teisingą medžiagų apskaičiavimą specifikacijoje, tačiau norint tokią detalę modelyje atvaizduoti panašiai kaip realybėje, tenka paskiriems paviršiams pakeisti jų spalvą (Appearance) "rankiniu" būdu Autodesk Inventor programos priemonėmis.