Spalvos ir paletės įrašai

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Kai kurioms medžiagoms nusakyti nepakanka pateikti tik medžiagos kodą ir pavadinimą. Tokių medžiagų užsakymo metu papildomai reikia įvardinti jų spalvą. Pavyzdžiui, laminuota plokštė gali būti MDP arba HDF tipo, o jos spalva R5028L Akacija arba R3081L Legno tabakas. Gamintojas pateikia didelę šių spalvų įvairovę, kurią jis taiko įvairių tipų medžiagoms. Pavyzdžiui, tiek laminuota plokštė, tiek kantai gali turėti tą patį spalvų kodavimą. Todėl Woodwork for Inventor yra numatyti keli medžiagų tipai, kurie apibūdinami ne tik medžiagos pavadinimu ir kodu, bet ir spalvos kodu bei jos pavadinimu.

 

 

Ivairios Luksto spalvos.zoom47

                      Laminuota plokštė, padengta skirtingų spalvų plėvele

 

 

Medžiagos, kurios Woodwork for Inventor yra nusakomos medžiaga ir jos spalva:

Laminuota plokštė (Laminated Board)
Stalviršis (Desktop)
Lukštas (Veneer)
Kantas (Edge Band)
Dažai (Paint)

 

 

Medžiagos, kurios nėra siejamos su spalva yra:

Masyvas (Solid)
Plokštė (Board)
Strypas (Rod)

 

 

Daugiasluoksnė plokštė (Multilayer Board) yra išskirtinis atvejis. Ši plokštė gali būti siejama su spalva, pavyzdžiui abi plokštės pusės yra apklijuojamos nurodytos spalvos lukštu. Tačiau šis spalvos parinkimas įvyksta plokštės konstravimo metu (žiūr. skyrių - Medžiagų kūrimas) ir ji negali būti poruojama paletės įraše su spalva, todėl ji traktuojama, kaip su spalva nesiejama medžiaga.

 

Woodwork for Inventor įskiepio duomenų bazėje gali būti sukurta ženkliai daugiau medžiagų ir spavų nei reikia darbui einamuoju momentu. Vartotojas gali operatyviai sudarinėti bei redaguoti iš Woodwork for Inventor duomenų bazėje registruotų medžiagų ir spalvų sudarytus rinkinius, kurie reikalingi vienam ar kitam projektui realizuoti. Tokie rinkiniai yra vadinami paletėmis (Pallette). Kiekviena paletėje užregistruota medžiaga yra vadinama paletės įrašu (Pallette Item). Priklausomai nuo to, ar medžiagą galima apjungti su spalva, ar ne, paletės įrašas gali būti išreikštas, kaip pati medžiaga, arba medžiaga poroje su spalva. Detalų aprašymą, kaip Woodwork for Inventor medžiagų redaktoriuje sudarinėti paletes, rasite čia.