Reikalavimai projektavimo stilistikai

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Autodesk Inventor programinė įranga palaiko įvairias projektavimo technikas. Tai gali būti projektavimas iš apačios į viršų (angl. Buttom-Up), iš viršaus į apačią (angl. Top-Down), skeletinis (angl. Skeletal) arba daugiakūnis (angl. Multi-Body) projektavimo metodas. Kiekvienas metodas turi savo privalumus ir trūkumus. Apie šiuos projektavimo metodus detalesnę informaciją galima rasti internete.

 

Kuriant baldo detalių geometriją, Woodwork for Inventor neriboja nė vienos projektavimo technikos teikiamų galimybių. Įskiepis leidžia konstruktoriui darbe naudoti prieš tai jo susikurtą įdirbį bei bet kurią pasirinktą projektavimo techniką arba jų mišinį.

 

Praktika rodo, kad geriausias rezultatas pasiekiamas naudojant daugiakūnį-skeletoninį (angl. Multi-Body) projektavimo būdą, derinamą su komponentų gaminimo (angl. Make Components) komanda. Šis metodas vienoje erdvėje leidžia konstruoti sudėtingos geometrijos detalių kūnus, esant reikalui, jų geometriją surišant sudėtingais tarpusavio priklausomybių ryšiais. Po to yra lengva automatiškai generuoti baldo junginį. Toks modelis pasižymi stabilumu, net ir keičiant įvairius baldo parametrus. Jis išlieka stabilus net ir tada, kuomet tarpusavyje rišamos gana sudėtingos geoemetrijos ar didelis komponentų kiekis. Be to, šis būdas leidžia komandai patogiai skaidyti didelį projektavimo uždavinį į tarpusavyje susijusius atskirus mažesnius uždavinius. Tokiu būdu patogu projektuoti sudėtingą parduotuvės įrangą ar parodų stendą, jachtos interjerą ar kitą baldais apstatomą objektą. Taip suprojektuotus modelius paprasta kopijuoti ir naudoti kaip baldų prototipus vis naujiems gaminiams projektuoti. Labiau patyręs vartotojas pakankamai paprastai gali keisti baldo detalių tarpusavio ryšių topologiją ir gauti visiškai naujos konstrukcijos baldą.

 

Naujokų mėgstamas adaptyvinis projektavimo būdas pasižymi dideliu intuityvumu, tačiau yra nestabilus, kuomet jį projektavimo procese bandoma taikyti plačiai. Tiesa, tam tikrais atvejais adaptyviniu būdu suprojektuotų pavienių detalių kūrybiškas panaudojimas taip pat gali paspartinti ir palengvinti projektavimo procesą. Tai naudinga, kuomet detalė yra pagalbinio pobūdžio ir konstrukcijoje yra pati prisitaikanti, o ne diktuojanti kitoms detalėms geometrijos formos.

 

Kūrybiškai ir tinkamai naudojami kiti papildomi projektavimo būdai tik dar labiau pagerins projektavimo kokybę ir greitį.