Įrankiai

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Visų pirma reikia žinoti, kad bet koks įrankis, registruotas Woodwork for Inventor CAM sistemos duomenų bazėje, gali būti užtaisytas bet kurio CNC įrenginio bet kuriame špindelyje. Pvz., vieną kartą aprašytas D8 kiauryminio grąžto tipas (Through drill) gali būti naudojamas Woodwop ir IMAWOP įrenginių konfigūracijoje užtaisant juo tiek vertiklų, tiek ir horizontalų špindelį. Kaip jau minėta, skirtingos opercijos gali naudoti tik joms tinkamo tipo įrankius. Tokią aprašytų įrankių bazę toliau vadinsime įrankiu sandėliu (Tool Pool). Wooodwork for Inventor CAM sistemos požiūriu įrankiai yra suskirstyti į šiuos tipus:

 

1. Thru drill icon  Kiauryminiai grąžtai (Through Drills tools).
2. Blind drill icon  Aklų skylių grąžtai (Blind Drills tools).
3. Mill tool icon  Galinės frezos (End Mill tools).
4. Saw Blade icon  Diskiniai pjūklai (Saw Blades tools).

 

Kiekvienas įrankio tipas yra naudojamas tik jam tinkamose operacijose. Pvz., grąžtas negali būti panaudotas frezavimo operacijoje. Žemiau pateikiame, kokio tipo įrankiai, kokiose operacijose yra naudojami:

 

1. Drill Icon   Gręžimo (Drill) operacijoje  naudojami:
a. Thru drill icon Kiauryminiai grąžtai (Through Drills).
b. Blind drill icon Aklų kiaurymių gražtai (Blind Drills).

 

 

2. Mill Icon Kontūro frezavimo (End Mill) operacijoje naudojami.
a. Mill tool icon Galinės frezos (End Mill).

 

 

3. Pocket Icon Kišenės išėmimo (Pocket) operacijoje:
a. Mill tool icon Galinės frezos (End Mill).

 

 

4. Groove Icon Griovelių pjovimo (Grooving) operacijoje:
a. Saw Blade icon Diskiniai pjūklai (Saw Blade).

 

 

5. Cut Icon Atpjovimo (Cut) operacijoje:
a. Saw Blade icon Diskiniai pjūklai (Saw Blade).

 

 

Kiekvienas įrankių tipas reikalauja tam tikrų duomenų apie save tam, kad būtų galima apskaičiuoti ir sukurti įrankio trajektoriją. Reikia turėti omeny, kad Woodwork for Inventor CAM įvedami parametrai toli gražu neatspindi visų galimų įrankio charakteristikų, kurias galime sutikti gamintojo ar kitokios literatūros apie įrankius aprašymuose. Čia yra panaudojamos tik būtiniausios charakteristikos, kurios reikalingos teisingai apskaičiuoti įrankio trajektoriją ir Woodwork for Inventor CAM sistemai priimti sprendimus apie pasirinktos geometrijos apdirbamumą. Kokios chrakteristikos yra naudojamos aprašant įrankius rasite skyriuje apie įrankių sandėlio turinio redgavimą.