Koncepcija

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

CNC technologijų generatorius yra aprūpintas CAM sprendikliu (CAM solver), kuris atlieka šiuos veiksmus:

 

Analizuoja apdirbamos detalės geometriją.
Atsižvelgiant į staklių konfigūraciją, nustato kokių įrankių ir operacijų pagalba bus galima įvykdyti apdirbimą taip, kad būtų išgauta reikiama detalės forma.
Atsižvelgiant į staklių konfigūraciją, nustato kaip geriausiai išstatyti detalės ruošinį staklėse tam, kad gauti maksimalų detalės apdirbimą. Reikalui eant yra sudaromi keli pastatymai.

 

Detalės technologija yra sudaroma analizuojant tik detalės B-rep geometriją ir priimant domėn tik detalei priskirtas Woodwork for Inventor medžiagas. Jokių kitų reikalavimų ar ribojimų nėra keliama detalės modeliui. Todėl galima importuoti detalės modelį, sukurtą bet kokioje kitoje CAD sistemoje, palaikančioje B-rep modelius. Tuomet jam priskirti Woodwork for Inventor medžiagas ir modeliui sukurti CNC technologiją.

 

Technologijų sudarymas visada yra nevienareikšmis ir galimi įvairūs apdirbimo technologijų variantai. Tai atsitinka todėl, kad tą pačią formą galima išgauti skirtingų technologijų pagalba. Pvz., detalės kraštą galima atpjauti pjūklu arba nufrezuoti. Tam, kad vartotojas galėtų įtakoti technologijos automatinį sudarymą, o kartu apriboti CAM sprendiklio (CAM solver) sprendinių lauką, yra numatyta galimybė konfigūruoti CAM sprendiklio elgesį.

 

CAM sprendiklio elgesys gali būti nustatomas bendrai visam programos veikimui arba atskirai detalei. Toks poreikis kyla, nes kai kurios gaminio detalės gali būti apdirbamos skirtingai nuo visų detalių. Pvz., dauguma detalių į CNC stakles patenka po sukirpimo operacijos. Tačiau dureles, kurios yra apjuosiamos 2mm kantu ir turi arti krašto gręžimo operaciją lankstų lizdams, pageidautina apdirbti po kantavimo operacijos. Taigi tokiai detalei reikia nustatyti kitokią pastatymo sąlygą, negu yra pasakyta bendruose programos veikimo nustatymuose.

 

Konfigūruojant CAM sprendiklio elgseną yra nustatomi šie technologijų sudarymo aspektai:

 

Operacijų sudarymo prioritetų eilė. Tuo atveju, jeigu detalės formos išgavimas galimas panaudojant ir vieną, ir kitą operacijos tipą, tuomet CAM sprendiklis kreipiasi į prioritetų eilę ir kuria tą operaciją, kuri turi aukštesnį prioritetą eilėje.

 

Operacijų išrikiavimo CNC technologijoje eilė nusako, kokia tvarka bus surikiuotos operacijos CNC technologijoje.

 

Ruošinio užspaudimo staklėse sąlygos.

 

Ribojantys nustatymai kiekvienam operacijos tipui: gręžimui (Drilling), frezavimui (Milling), kišenės išėmimui (Pocketing), griovelio pjovimui (Grooving) ir atpjovimui (Cutting).

 

Svarbu žinoti. Kai kurios elgsenos nuostatos galioja apskritai visam CAM modulio veikimui. Pvz., nurodytas kelias iki staklių duomenų bazės. Apie tai, kuri nuostata galioja visam CAM modulio veikimui, rasite jų aprašymuose.