Griovelio pjovimo operacijos nustatymai

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Griovelio pjovimo operacija turi parametrus, kurie reguliuoja įvairius sudaromos technologijos aspektus, tokius kaip: pjovimo tipas, pjūklo nusileidimo į medžiagą būdas ir t.t. Turint omeny, kad technologija yra kuriama visiems špindeliams, kurie yra nurodyti staklių konfigūracijoje, tai gali skirtis griovelio pjovimo operacijos nuostatos apdirbimui iš viršaus ar bet kaip orientuotam erdvėje špindeliui. Todėl yra numatyta galimybė šiuos aspektus reguliuoti atskirai apdirbimui iš viršaus ar laisvai erdvėje orientuotam špindeliui.

 

Šie nustatymai yra pasiekiami griovelio pjovimo operacijos nustatymų kortelėje.

 

CAM Behave Groove Settings

 

Status Selector

Leidžia pasirinkti kokiai technologinei situacijai bus taikomi žemiau užrašyti nustatymai. Yra galimi šie pasirikimai:

 

Top oriented spindle. - nustatymai špindeliams, kurie atlieka apdirbimą iš viršaus.

 

Free oriented spindle. - nustatymai špindeliams, kurie atlieka apdirbimą būdami laisvai orientuoti erdvėje.

 

Svarbu žinoti. Kuomet sakoma, kad yra iš viršaus orientuotas pjūklo špindelis, tai skirtingai nuo kitų įrankių tipų analogiško aprašymo, turima omeny, kad pjūklas atlieka pjūvį viršutinėje detalės plokštumoje. Tokio špindelio su pjūklu pasukimo erdvėje laisvės laipsnį aprašantis orientacijos vektorius bus apribotas kryptimi, kuri sutampa su viršaus plokštuma. Tuo tarpu frezoms ir gražtams turima omeny kryptis, kuri yra normalinė viršutinei detalės plokštumai. Apie špindelio orientacijos ribojimus erdvėje plačiau skaitykite čia.

Tool priority by Diameter

Medžio apdirbimo staklės gali būti užtaisytos keliais skirtingo diametro pjūklais. Galima nustatyti diametro intervalą, kuriame ieškomas įrankis operacijos sudarymui. Jeigu įrankio diametras papuola į duotą intervalą ir atitinka kitas keliamas sąlygas, tuomet jis su jo špindeliu ir bus taikomas kuriamai frezavimo operacijai. Jeigu intervalo apatinis rėžis ir viršutinis rėžis yra lygūs 0, tuomet laikoma, kad intervalas neapibrėžtas ir operacijai imamas įrankis su maksimaliu diametru.

Groove cutting type

Nustatomas pjovimo tipas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Tool landing type to closed groove ends

Nustatomas pjūklo nusileidimo ir pakilimo tipas uždaruose griovelio galuose. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Cleaning Pass

Išjungia arba įjungia išvalomąjį pjūklo praėjimą. Plačiau paie tai skaitykite čia.

Cleaning pass offset

Nustato, kokiu atsumu pakilęs nuo išpjauto griovelio viršaus turi judėti pjūklas išvalomojo pjūklo praėjimo metu. Šis parametras taip pat naudojamas Woodwork for Inventor CAM modulyje kuomet operacija yra kuriama įprastiniu būdu.

Max groove with

Nustato, kokio pločio detalės modelyje atpažintas griovelis turi būti apdirbamas pjūklu, ir nuo kokio pločio laikoma, kad tokį griovelį geriau jau frezuoti galine freza. Šis parametras taip pat naudojamas Woodwork for Inventor CAM modulyje kuomet iš detalės modelio operacijai yra automatiškai išrenkama griovelių geometrija.