Detalės ruošinio užspaudimo nustatymai

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

CAM sprendikliui (CAM solver), priimant sprendimą kaip detalė turi būti orientuota automatiškai kuriamoje CNC technologijoje, yra svarbu žinoti:

 

Kokioje būsenoje ši detalė atkeliauja į CNC stakles.
Kokia koordinačių sistema yra taikoma CNC staklėse. kuriose vykdomas apdirbimas.
Jeigu reikalingas kitas pastatymas - detalės apvertimas (kaip staklių operatorius apverčia detalę). Nuo to priklauso kaip apskaičiuojamas sekančio pastatymo bazinis taškas.
Koks detalės orientavimo prioritetas, nes detalę galima orientuoti keliomis kryptimis.

 

Šiuos faktorius galima nusakyti detalės ruošinio užspaudimo nustatymų kortelėje.

 

CAm Behave Clamping settings

 

Clamped object

Nustatoma kokioje būsenoje yra detalė, kuomet ji yra užspaudžiama CNC staklėse tam, kad įvykdyti jos apdirbimą. Kokie galimi variantai plačiau rasite čia.

Clamping corner

Nustatomas užspaudimo kampas staklėse. Apie tai plačiau rasite čia.

Workpiece Inversion

Jeigu detalės apdirbimas reikalauja kelių pastatymų, tuomet įvykdžius pirmo pastatymo operacijas, operatorius apverčia detalę ir paleidžia vykdyti sekančio pastatymo programą. Nuo to priklauso bazinio taško skaičiavimas sekančiam pastatymui. Galimi šie nustatymai:

 

1.None - detalei neleidžiama turėti sekančio pastatymo.

 

2.Flip over X axis - detalė verčiama išilgai X ašies.

 

3.Flip over Y axis - detalė verčiama išilgai Y ašies.

 

4.Flip over Both axis - CAM sprendiklis neturi jokių ribojimų ir verčia detalę taip, kad išgauti maksimalų apdirbimą kiekvieno pastatymo metu. Tai pats "pavojingiausias" metodas, nes operatorius gali neteisingai apversti detalę ir gauti ne tą rezultatą, kurio tikėjosi. Todėl naudoti šį metodą rekomneduojame tik išmimtinais atvejais.

 

Kuris variantas yra naudojamas priklauso nuo staklių komponuotės, nuo susitarimų įmonės viduje.

Workpiece orientation priority

Detalės ruošinį galima orentuoti išilgai jo ilgesnio arba trumpesnio matmens. Tai priklauso nuo staklių komponuotės ir susitarimų įmonės viduje.

 

 

Svarbu žinoti. CAM sprendiklis visada pirmą pastatymą darys tą, kuris turi mažiau apdirbimo operacijų ir nedaro kontūrinio frezavimo. Tai yra padaryta todėl, kad po apvertimo detalė turėtų bazavimo paviršius ir nereikalautų ypatingų išstatymo procedūrų. Be to, CAM sprendiklis, pildydamas visus aukščiau parašytus reikalavimus, visada stengiasi surasti tokią detalės padėtį, kad ji CNC staklėse būtų bazuojama nekantuotais paviršiais. Tokiu būdu sumažinama klaidos tikimybė dėl to, kad detalės ruošinys gali būti pateiktas ne toje būsenoje, kuri buvo numatyta kuriant CNC technologiją.