CAM aplinkos atidarymas ir darbo eigos etapai

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

CAM aplinkos atvertimas

 

Norint sudaryti detalei CAM technologijas reikia patekti į Woodwork for Inventor įskiepio CAM aplinką. Tam yra numatyti du keliai:

 

1.Patekimas į Woodwork for Inventor CAM aplinką iš detalės projektavimo aplinkos. Tokiu atveju viršutinėje meniu eilėje reikia pasirinkti skirtuką "Environments" ir atsidariusioje įrankių juostoje paspausti žemiau nurodytą ikoną.

 
WoodworkCAM CAM environment
 
Apie tai, kad patekote į CAM technologijų projektavimo aplinką, liudija atsiradusi įrankių juosta su CAM technologijų sudarymo įrankiais bei pasikeitęs šoninės naršyklės turinys su "WCAM pane" pavadinimu viršuje.
 

2.Patekimas į Woodwork for Inventor CAM aplinką iš junginio projektavimo aplinkos. Tai atliekama iš Woodwork Design įrankių juostos naudojantis CAM statuso pašvietimo funkcija.

 
 
CAM staus in a Ribbon

 
 
Šio mygtuko paspaudimu yra analizuojamas atidarytas junginys ir yra atvaizduojamas kiekvienos detalės statusas.
 
CAM status after CNC preparation tutorial

 

3.Yra numatyti šie CAM statuso atvaizdavimo simboliai :
 
- raudonas tuščias stačiakmpis reiškia, kad detalė dar nė karto nebuvo atidaryta CAM aplinkoje ir neturi sukurtos CAM technologijos.
- žalios spalvos stačiakampis su varnele viduryje reiškia, kad detalė turi savyje sukurtą CAM technologiją.
- žalios spalvos stačiakampis perbrauktas kryžmai reiškia, kad detalė buvo atidaryta CAM aplinkoje, bet vartotojas ją užvertė nesukūręs nei vienos apdirbimo operacijos. Tai reiškia, kad vartotojas peržiūrėjo detalę, bet nematė reikalo šiai detalei sudaryti technologijos. Dažniausiai tai būna įvairios įstatomos lentynos, kartotninės nugarėlės ir t.t.
 
Užvedus kursorių ant tokio simbolio, detalė yra paryškinama ir jeigu nuspaudžiamas kairys (RMB) pelės klavišas, tai ši detalė yra atidaroma Woodwork CAM aplinkoje.

 

 

Darbo eigos etapai

 

Norint paruošti CAM technologiją reikia laikytis tam tikros darbo tvarkos eiliškumo. Šios tvakos eilė yra tokia:

 

1.Sukuriamas detalei darbas (Job). Jo metu yra nustatomas įrengimas, kuriam bus kuriama CAM technologija. Detalė gali turėti kelis darbus. Tai gali atsitikti tuo atveju, jeigu detalės apdirbimas atliekamas per kelis įrenginius arba reikia būti paruošus detalės apdirbimą keliems alternatyviems maršrutams.

 

2.Nustatomas bazinis taškas arba, kitaip tariant, sukuriamas detalės pastatymas (Clamping). Detalė gali turėti kelis pastatymus. Tai priklauso nuo apdirbamos detalės formos ir įrenginio technologinių galimybių.

 

3.Kuriamos apdirbimo operacijos. Šiuo metu Woodwork CAM palaiko šių operacijų sudarymą:
 
a. Drill Icon  Gręžimo operacijos (Drill).

 

b. Mill Icon Frezavimo operacijos (Mill).

 

c. Pocket Icon  Kišenės išėmimo operacijos (Pocket).

 

d. Groove Icon  Griovelio pjovimo operacijos (Groove).

 

e. Cut Icon Atpjovimo operacijos (Cut).

 
 

4.Vykdomas CNC programų generavimas.

 

Prieš tęsiant detalų aiškinimą apie tai, kaip galima kurti ir valdyti aukščiau paminėtų etapų duomenis, sekančiame skyriuje paaiškinsime, kaip yra nustatoma įrenginio, kuriam yra kuriama technologija, konfigūracija ir kokią įtaką tai turi pačios CAM technologijos sudarymui.