Atpjovimo operacijos nustatymai

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Atpjovimo operacija turi parametrus, kurie reguliuoja įvairius sudaromos technologijos aspektus, tokius kaip: pjovimo tipas, įpjovimo praėjimo parametri ir t.t. Turint omeny, kad technologija yra kuriama visiems špindeliams, kurie yra nurodyti staklių konfigūracijoje, tai gali skirtis atpjovimo operacijos nuostatos apdirbimui iš viršaus, iš šono ar bet kaip orientuotam erdvėje špindeliui. Todėl yra numatyta galimybė šiuos aspektus reguliuoti atskirai apdirbimui iš viršaus ar laisvai erdvėje orientuotam špindeliui.

 

Šie nustatymai yra pasiekiami atpjovimo operacijos nustatymų kortelėje.

 

CAM Behave Cutting Settings

 

Status Selector

Leidžia pasirinkti kokiai technologinei situacijai bus taikomi žemiau užrašyti nustatymai. Yra galimi šie pasirikimai:

 

Top oriented spindle. - nustatymai špindeliams, kurie atlieka apdirbimą iš viršaus.

 

Free oriented spindle. - nustatymai špindeliams, kurie atlieka apdirbimą būdami laisvai orientuoti erdvėje.

 

Svarbu žinoti. Kuomet sakoma, kad yra iš viršaus orientuotas pjūklo špindelis, tai skirtingai nuo kitų įrankių tipų analogiško aprašymo, turima omeny, kad pjūklas atlieka vertikalų pjūvį viršutinei detalės plokštumai. Tokio špindelio su pjūklu pasukimo erdvėje laisvės laipsnį aprašantis orientacijos vektorius bus apribotas kryptimi, kuri sutampa su viršaus plokštuma. Tuo tarpu frezoms ir gražtams turima omeny kryptis, kuri yra normalinė viršutinei detalės plokštumai. Apie špindelio orientacijos ribojimus erdvėje plačiau skaitykite čia.

Tool priority by Diameter

Medžio apdirbimo staklės gali būti užtaisytos keliais skirtingo diametro pjūklais. Galima nustatyti diametro intervalą, kuriame ieškomas įrankis operacijos sudarymui. Jeigu įrankio diametras papuola į duotą intervalą ir atitinka kitas keliamas sąlygas, tuomet jis su jo špindeliu ir bus taikomas kuriamai frezavimo operacijai. Jeigu intervalo apatinis rėžis ir viršutinis yra lygūs 0, tuomet laikoma, kad intervalas neapibrėžtas ir operacijai imamas įrankis su maksimaliu diametru.

Main Cut Type

Nustatomas pagrindinio pjūvio pjovimo tipas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Scoring Cut Type

Nustatomas įpjovimo praėjimo pjovimo tipas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Scoring Pass

Įpjovimo praėjimo įjungimo/išjungimo opcijos Plačiau apie tai skaitykite čia.

Scoring Pass Depth

Nustato įpjovimo praėjimo gylį.

Allowance

Nustato po atpjovimo paliekamą medžiagos užlaidą.