Gręžimo operacijos sudarymas

Į Viršų | Ankstesnis | Sekatis

 

Gręžimo operacijos sudarymas pasiekiamas.

 

Woodwork CAM -> Drill Drill tutorial

 

Drill selection tutorial

 

 

Paleidus komandą matysite, kad jos metu iš karto automatiškai surenkamos kiaurymės, kurios yra tinkamos gręžimui, o pati komanda atsiranda (Select single processable Hole) pavienių kiaurymių pasirinkimo režime. Jo metu galima pridėti arba šalinti kiaurymes iš apdirbamų kiaurymių rinkinio. Skirtingai nuo kitų operacijų, kur geometrijos rinkimas yra patikrinamas pagal pasirinktą vieną einamąjį įrankį, gręžimo operacijos sudarymo metu yra analizuojamas visas grąžtų rinkinys, esantis mašinos konfigūracijoje (apie staklių konfigūraciją informaciją galite rasti čia), ir atitinkamai tikrinama ar yra tinkamas grąžtas, reikalingas apdirbti nurodytai kiaurymei. Jeigu toks grąžtas randamas, tuomet kiaurymė automatiškai įtraukiama į apdirbamų kiaurymių rinkinį. Tokia kiaurymė yra atvaizduojama kaip žalias cilindras, kurio briaunos yra pašviestos mėlyna linija.  Jeigu jus tenkina sudarytas kiaurymių rinkinys, spauskite "Apply" mygtuką ir bus sukurtos operacijos, kurios reikalingos apdirbti išrinktas kiaurymes. Vienu metu gali būti sudarytos operacijos keliose plokštumose. Tai priklauso nuo apibrėžtos įrankių orientacijos staklių konfigūracijoje.

 

Jeigu duota kiaurymių sąraka netenkina, šią sąranką galima modifikuoti. Yra numatyti šie modifikavimo būdai:

 

1. "Deselect all processable Holes" - paspaudus šį mygtuką visas kiaurymių rinkinys tampa tuščias bei dingsta mėlynai pašviestos žaliai nuspalvintų cilindrų briaunos. Tai reiškia, kad staklės potencialiai gali apdirbti kiaurymes, kurios parodytos kaip žali cilindrai, bet jos nepatenka į apdirbamų kiaurymių rinkinį. Jeigu matyti raudonai nudažytas cilindras gręžimo komandos darbo metu tai reiškia, kad šitos kiaurymės, esant duotai įrankių konfigūracijai ir esamam ruošinio išstatymui, apdirbti neįmanoma.

 

2. Jeigu rinkinys yra tuščias, galima sudaryti apdirbamų kiaurymių rinkinį jas surenkant pavieniui. Tam reikia užvesti kursorių ant kiaurymės cilindro ir paspausti kairį pelytės klavišą (RMB). Jeigu paspaudimo metu laikomas papildomai nuspaustas klavišas CTRL, tokiu atveju kiaurymė yra šalinama iš rinkinio. Tokiu būdu jūs galite pridėti ar šalinti kiaurymes iš apdirbamų kiaurymių rinkinio.

 

3. Jeigu persigalvojote ir norite automatiškai surinkti visas kiaurymes, tuomet užtenka paspausti mygtuką "Select all processable Holes".

 

Plačiau apie tai rasite čia.

 

Šoninėje naršyklėje galite rasti sukurtų gręžimo operacijų mazgus.

 

Drill operations in browser tutorial

 

 

Šiai detalei technologija dabar jau yra paruošta.

 

Toliau pereikime prie technologijos ruošimo sekančiai detalei, kurioje yra ir kontūro frezavimo operacija. Tam reikia užbaigti darbą su šia detale:

 

Paspauskite užbaigimo mygtuką Woodwork CAM -> Finish CAM tutorial

ir uždarykime šios detalės failą.

 

Uždarant būsite klausiami ar išsaugoti paskutinius failo pakeitimus. Pasirinkite opciją išsaugoti, kitaip technologija nebus užrašyta.

 

Tokiu būdu grįžtame į "CNC Tutorial.iam" konstravimo aplinką.